Paní psycholožka radí

Mgr. Aneta Svobodová, školní psycholožka

aktualizováno 11. května 2020

Nakladatelství poskytují zdarma interaktivní učebnice

Sledujte, průběžně stále doplňujeme podle nabídek:

Tým ZŠ Jenišovice

Tipy a triky z INFORMATIKY (zejména pro žáky)

• Jak správně napsat email
    • Email bez předmětu je jako novinový článek bez titulku. Správný předmět emailu jasně a stručně říká, o čem daný email je.
    • Vlastní text emailu by měl být srozumitelný a pokud možno stručný.
    • I přes svoji stručnost je vhodné začít oslovením a email uzavřít podpisem, podobně jako u klasického dopisu.
  • Pokud otevíráte odkaz umístěný v zadání úkolu - v souboru PDF, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost "Otevřít odkaz na nové kartě". Nebo použijte zkratku CTRL + Levé tlačítko myši. Zůstane vám otevřené jak okno se zadáním, tak okno s novým odkazem.
  • Jak úspěšně spouštět Powerpointové prezentace na mobilu nebo tabletu.
  • Vzhledem k tomu, že jsou informace k učivu neustále doplňovány, je někdy potřeba k obnovení obsahu stránky použít klávesovou zkratku Ctrl+F5

Jenišovice, 16. března 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

věříme, že jste si užili jarní prázdniny a že za normálních okolností byste se vy, žáci, již těšili do školy - samozřejmě na své spolužáky, někteří možná i na nás, učitele.

Situace, která se mění a bohužel zatím zhoršuje každý den, si však vyžádala, abychom se dnes ve škole nesešli a zahájili "výuku na dálku". Zdrojem informací o tom, co a jak se máte v daný den učit, budou naše webové stránky, e-mail či telefonické spojení.

Doufáme, milí rodiče, že se můžeme spolehnout na vaši spolupráci a že pod vaším vedením a dohledem budou děti doma zodpovědně přistupovat k zadaným úkolům. Vyskytnou-li se jakékoli dotazy či nejasnosti k probírané látce, neváhejte nás kdykoli kontaktovat. Kontakty na všechny vyučující naleznete pod odkazem "Informace".

Věříme spolu s vámi, že situaci zvládneme a vám i vašemu okolí přejeme co nejméně komplikací a hlavně zdraví a psychickou pohodu.

Tým ZŠ Jenišovice